Przyjmowanie zamówień
68 444 34 01
Dział konsultacji
66 419 14 96
0

Dlaczego niecierpek nie kwitnie?

Niecierpki, to oryginalne rośliny o dekoracyjnych kwiatach przypominających motyle. Chociaż należą do bylin, to w naszych warunkach traktowane są jako jednoroczne. Znane są z tolerancji zacienionych miejsc, jednak uprawa w całkowitym cieniu należy do najważniejszych przyczyn braku kwitnienia u niecierpków. 

 

Przeniesienie roślin do jaśniejszego miejsca, gdzie jest większa ekspozycja słońca z pewnością wpłynie na zawiązywanie kwiatów przez rośliny. Zbyt dużo nawozu, szczególnie takiego w którym znajduje się większy udział azotu często powoduje, że niecierpek wytwarza wiele liści, natomiast nie kwitnie. 

 

Uszczykiwanie pędów sprawia, że rośliny tworzą ładny i harmonijny pokrój, jednak przy okazji możemy usunąć pąki kwiatowe. Stres roślin spowodowany suszą, jałową glebą oraz wahaniami temperatur to kolejne powody mogące wpływać na brak kwiatów u niecierpków.

Więcej informacji na temat kwiatów ozdobnych znajdziesz: tu

Opublikowane przez: 23 wrz 2019
Wyświetlenia: 926
(Głosów: 0, Ocena: 0)
Zostaw opinię
Opinia
Dodaj jeden lub więcej plików
    Dom i sad używa ciasteczek, aby poprawić Twoje doświadczenia zakupowe na naszej stronie. Jeśli nadal będziesz korzystać z naszych usług, założymy, że zgadzasz się na korzystanie z plików cookie.