Przyjmowanie zamówień
68 444 34 01
Dział konsultacji
66 419 14 96
0

Dlaczego niecierpek usycha?

Usychanie niecierpków zawsze wiąże się z nieprawidłowościami w uprawie tego gatunku. Do niewłaściwej uprawy i pielęgnacji możemy zaliczyć: zbyt słoneczne stanowisko, ciężka gleba, przenawożenie, zbyt mało lub zbyt dużo wody. Czasem rośliny atakowane są również przez szkodniki.

 

Niecierpki najlepiej czują się na półcienistych i cienistych stanowiskach. Silne słońce parzy liście i pędy roślin powodując powstawanie nieestetycznych plam i ich usychanie. Dobrze rosną w dosyć zasobnych glebach o stale lekko wilgotnym poziomie. Rośliny bardzo szybko reagują więdnięciem na przesuszenie.

 

Natomiast nadmierne podlewanie oraz spalenie korzeni zbyt silną dawką nawozu powoduje gnicie systemu korzeniowego. Niecierpki nie mogą pobierać wody ze składnikami odżywczymi i w rezultacie dosyć szybko usychają i zamierają.

 

Więcej informacji na temat kwiatów ozdobnych znajdziesz: tu

 

Opublikowane przez: 23 wrz 2019
Wyświetlenia: 1047
(Głosów: 0, Ocena: 0)
Zostaw opinię
Opinia
Dodaj jeden lub więcej plików
    Dom i sad używa ciasteczek, aby poprawić Twoje doświadczenia zakupowe na naszej stronie. Jeśli nadal będziesz korzystać z naszych usług, założymy, że zgadzasz się na korzystanie z plików cookie.