Przyjmowanie zamówień
68 444 34 01
Dział konsultacji
66 419 14 96
0

Dlaczego niecierpek wiednie?

Przyczyn więdnięcia niecierpka, zarówno kwiatów, jak i całych pędów z liśćmi należy szukać zarówno w błędach uprawowych, jak i z chorobami i szkodnikami żerującymi na tych roślinach. Uprawa jest rozumiana jako stanowisko, podłoże, nawożenie, podlewanie oraz odpowiednie przycinanie roślin.

 

Do popularnych szkodników żerujących na niecierpkach należą przędziorki, mszyce i wciornastki. Wysysają one soki roślin powodując ich więdnięcie. Natomiast chorobami spotykanymi często w uprawie tego gatunku to choroby grzybowe np. szara pleśń objawiające się plamami na liściach i kwiatach.

 

Do błędów uprawowych powodujących więdnięcie niecierpków zaliczamy uprawę na mocno słonecznym stanowisku. Posadzenie kwiatów w jałowej ziemi, nadmierne podlewanie czy niewłaściwe nawożenie, to kolejne z przyczyn takiego wyglądu roślin.

 

Więcej informacji na temat kwiatów ozdobnych znajdziesz: tu

Opublikowane przez: 23 wrz 2019
Wyświetlenia: 1077
(Głosów: 0, Ocena: 0)
Zostaw opinię
Opinia
Dodaj jeden lub więcej plików
    Dom i sad używa ciasteczek, aby poprawić Twoje doświadczenia zakupowe na naszej stronie. Jeśli nadal będziesz korzystać z naszych usług, założymy, że zgadzasz się na korzystanie z plików cookie.