Przyjmowanie zamówień
68 444 34 01
Dział konsultacji
66 419 14 96
0

Niecierpek jak często podlewać?

Częstotliwość podlewania niecierpków zależy od wielu czynników. W głównej mierze ma to związek ze stanowiskiem na jakim rosną rośliny, panującej temperatury, pory roku, wieku roślin, a także rodzajem podłoża w jakim uprawiamy rośliny. Młode sadzonki, płytko zakorzenione będą wymagały częstszego podlewania.

 

W okresie upalnego lata podłoże błyskawicznie wysycha, mogąc prowadzić do więdnięcia roślin. W takich warunkach często podlewa się niecierpki nawet raz dziennie lub co drugi dzień. Dzięki ściółkowaniu gleby wokół roślin, w pewnym stopniu ograniczymy utratę wody i dzięki temu będziemy mogli rzadziej je podlewać. 

 

Rodzaj podłoża również ma duży wpływ na podlewanie niecierpków. W glebach ciężkich, zasobnych podlewanie nie będzie takie częste, jak w przypadku roślin rosnących w lekkich i silnie przepuszczalnych glebach piaszczystych. 

 

Więcej informacji na temat kwiatów ozdobnych znajdziesz: tu

Opublikowane przez: 23 wrz 2019
Wyświetlenia: 377
(Głosów: 0, Ocena: 0)
Zostaw opinię
Opinia
Dodaj jeden lub więcej plików
    Dom i sad używa ciasteczek, aby poprawić Twoje doświadczenia zakupowe na naszej stronie. Jeśli nadal będziesz korzystać z naszych usług, założymy, że zgadzasz się na korzystanie z plików cookie.