Przyjmowanie zamówień
68 444 34 01
Dział konsultacji
66 419 14 96
0

Niecierpek jak długo kwitnie?

Niecierpek należy do jednych z najdłużej kwitnących roślin jednorocznych. Kwitnienie rozpoczyna się w maju, gdy tylko temperatura na zewnątrz pozwala na taką uprawę, a kończy wraz z nadejściem pierwszych przymrozków. Na długość kwitnienia, wielkość kwiatów i wybarwienie wpływa jednak kilka czynników.

 

Pierwszym z nich jest stanowisko na jakim uprawiamy nasze niecierpki. Rośliny nie przepadają zarówno za palącym słońcem, jak i miejscami całkowicie zacienionymi. Najlepsze dla nich jest stanowisko półcieniste, gdzie do roślin w ciągu dnia dociera odrobina promieni słonecznych.

 

Na długość kwitnienia ma również wpływ uszczykiwanie pędów wierzchołkowych, a także żyzność gleby oraz nawożenie. Gdy w uprawie zastosujemy nawozy potasowo-fosforowe, to w znaczący sposób wpłyniemy na długość i jakość kwitnienia roślin.

Opublikowane przez: 03 paź 2019
Wyświetlenia: 382
(Głosów: 0, Ocena: 0)
Zostaw opinię
Opinia
Dodaj jeden lub więcej plików
    Dom i sad używa ciasteczek, aby poprawić Twoje doświadczenia zakupowe na naszej stronie. Jeśli nadal będziesz korzystać z naszych usług, założymy, że zgadzasz się na korzystanie z plików cookie.