Przyjmowanie zamówień
68 444 34 01
Dział konsultacji
66 419 14 96
0

Niecierpek jak podlewać?

Ze względu na to, że niecierpki należą do cieniolubnych roślin, sposób ich podlewania będzie zdecydowanie różnił się od roślin uprawianych w pełnym słońcu. Podlewanie niecierpków rosnących w gruncie, poza stanowiskiem, będzie zależało w głównej mierze od rodzaju gleby w jakiej są uprawiane. 

 

Rośliny rosnące w cięższych glebach gliniastych będą potrzebowały zdecydowanie mniej wody od tych uprawianych w podłożach lekkich i piaszczystych. Stopień nawodnienia gleby okreŚlamy wzrokowo lub za pomocą dotyku, gdy wierzchnia część gleby jest widocznie sucha i tworzą się na niej spękania. 

 

W czasie suchej i pozbawionej deszczu pogody, niecierpki podlewa się dosyć często, co 2-3 dni, a przy wilgotnej aurze można to zrobić rzadziej np. raz na tydzień. Ściółkowanie gleby wokół kwiatów ogranicza parowanie wody i pozwala na rzadsze wykonywanie podlewania. 

 

Więcej informacji na temat kwiatów ozdobnych znajdziesz: tu

 

Opublikowane przez: 23 wrz 2019
Wyświetlenia: 311
(Głosów: 0, Ocena: 0)
Zostaw opinię
Opinia
Dodaj jeden lub więcej plików
    Dom i sad używa ciasteczek, aby poprawić Twoje doświadczenia zakupowe na naszej stronie. Jeśli nadal będziesz korzystać z naszych usług, założymy, że zgadzasz się na korzystanie z plików cookie.