Przyjmowanie zamówień
68 444 34 01
Dział konsultacji
66 419 14 96
0

Niecierpek jak przechować przez zimę?

Niecierpki należą do roślin w zupełności nieodpornych na mróz. Już w temperaturach poniżej 10 stopni Celsjusza ich rozwój jest zahamowany i rośliny powoli zamierają. Przed nadejściem niższych temperatur już pod koniec września lub na początku października rośliny wykopuje się z gruntu i przesadza do doniczek.

 

Wykopane niecierpki należy ustawić w widnym, ale chłodnym miejscu gdzie panuje temperatura od 10 do 15 stopni Celsjusza. W wyższej temperaturze rośliny mogłyby podjąć wzrost, a przy niewielkiej ilości światła jesienią i zimą nie jest to wskazane. Należy pamiętać o regularnym podlewaniu roślin.

 

Musi być ono dopasowane do temperatury panującej w pomieszczeniu, aby nie zalać lub zbytnio nie przesuszyć roślin. Z nadejściem wiosny rośliny przycina się ukorzeniając uzyskane sadzonki w wodzie lub podłożu.

Opublikowane przez: 03 paź 2019
Wyświetlenia: 1332
(Głosów: 0, Ocena: 0)
Zostaw opinię
Opinia
Dodaj jeden lub więcej plików
    Dom i sad używa ciasteczek, aby poprawić Twoje doświadczenia zakupowe na naszej stronie. Jeśli nadal będziesz korzystać z naszych usług, założymy, że zgadzasz się na korzystanie z plików cookie.