Przyjmowanie zamówień
68 444 34 01
Dział konsultacji
66 419 14 96
0

Niecierpek jak przezimować?

Niecierpek w naturalnych warunkach jest rośliną wieloletnią, nie jest odporny jednak na niskie temperatury, dlatego w naszym klimacie jest traktowany jako roślina jednoroczna. Już temperatury poniżej 13 stopni Celsjusz mogą wpłyać w negatywny sposób na stan roślin i przyczyniać się do powolnego ich zamierania.

 

Istnieje jednak sposób na przezimowanie roślin i przechowanie ich do kolejnego roku. Należy umieścić niecierpki w chłodnych pomieszczeniach w których panuje temperatura ok. 10-15 stopni np. na werandzie, garażu czy ogrodzie zimowym. 

 

W wyższej temperaturze przy niedoborze światła rośliny mogą zbyt intensywnie rozpocząć wzrost, wyciągając pędy. Pędy przy małej ilości światła będa słabe, cienkie i słabo wybarwione. Po zimowaniu, wczesną wiosną pędy przycina się i kształtuje ładniejszy pokrój roślin. Można ukorzenić również pędy wierzchołkowe.

Opublikowane przez: 03 paź 2019
Wyświetlenia: 1084
(Głosów: 0, Ocena: 0)
Zostaw opinię
Opinia
Dodaj jeden lub więcej plików
    Dom i sad używa ciasteczek, aby poprawić Twoje doświadczenia zakupowe na naszej stronie. Jeśli nadal będziesz korzystać z naszych usług, założymy, że zgadzasz się na korzystanie z plików cookie.