Przyjmowanie zamówień
68 444 34 01
Dział konsultacji
66 419 14 96
0

Niecierpek jak się rozprzestrzenia?

Niecierpek w naturze z łatwością rozprzestrzenia się i rozmnaża za pomocą nasion. Po zapyleniu rośliny tworzą delikatne torebki nasienne. Są one bardzo wrażliwe na dotyk, gdyż po dotknięciu torebka pęka strzelając nasionami na wiele metrów. Wiosną z nasion powstaje wiele, młodych sadzonek w otoczeniu rośliny macierzystej. 

 

Nasiona można wysiewać również samodzielnie. Zebrane z własnych roślin lub kupionych w sklepie. Wysiewa się je wczesną wiosną do skrzyneczek wypełnionych ziemią uniwersalna, delikatnie wklepując je w podłoże. Rośliny mogą się rozprzestrzeniać również za pomocą sadzonek.

 

 Pędy wierzchołkowe pozyskuje się wiosną i ukorzenia w piasku lub mieszance torfu z piaskiem nie zapominając o regularnym podlewaniu młodych roślin. Uzyskane sadzonki sadzi się na miejsce stałe w pod koniec maja i w czerwcu.

 

Więcej informacji na temat kwiatów ozdobnych znajdziesz: tu

Opublikowane przez: 23 wrz 2019
Wyświetlenia: 311
(Głosów: 0, Ocena: 0)
Zostaw opinię
Opinia
Dodaj jeden lub więcej plików
    Dom i sad używa ciasteczek, aby poprawić Twoje doświadczenia zakupowe na naszej stronie. Jeśli nadal będziesz korzystać z naszych usług, założymy, że zgadzasz się na korzystanie z plików cookie.