Przyjmowanie zamówień
68 444 34 01
Dział konsultacji
66 419 14 96
0

Żagwin jak długo kwitnie?

Żagwin, to niska bylina charakteryzująca się długim okresem kwitnienia. Potrafi kwitnąć przez trzy miesiące bez przerwy. Kwitnienie ma miejsce wiosną i dzieje się to w miesiącach od kwietnia do czerwca. Czasem zdarza się, że roślina powtarza kwitnienie również jesienią.

 

Pierwsze kwitnienie żagwinu jest najbardziej bujne i okazałe, kolejne następujące po sobie są odrobinę mniej okazałe, ale równie piękne. Przycięcie roślin tuż po kwitnieniu pozytywnie wpływa na żywotność roślin oraz powtarzanie kwitnienia. 

 

Do innych ważnych zabiegów, które również mają na to wpływ, to regularne podlewanie i stosowanie nawozów potasowo-fosforowych o przedłużonym działaniu oraz uprawa roślin na słonecznym stanowisku. Przy spełnieniu tych kilku podstawowych wymagań będziemy mogli cieszyć się kwitnieniem przez długi czas.

 

Więcej informacji na temat uprawy gatunku znajdziesz: tu

Opublikowane przez: 17 wrz 2019
Wyświetlenia: 419
(Głosów: 0, Ocena: 0)
Zostaw opinię
Opinia
Dodaj jeden lub więcej plików
    Dom i sad używa ciasteczek, aby poprawić Twoje doświadczenia zakupowe na naszej stronie. Jeśli nadal będziesz korzystać z naszych usług, założymy, że zgadzasz się na korzystanie z plików cookie.