Przyjmowanie zamówień
68 444 34 01
Dział konsultacji
66 419 14 96
0

Gwarancja jakości produktów i opakowania

Drogi Kliencie, jeżeli zastanawiasz się czy nasze nasiona, cebulki i sadzonki spełnią Twoje oczekiwania, przedstawimy Ci kilka argumentów, które przemawiają za naszym sklepem internetowym.

Jesteśmy firmą rodzinną, która pierwsze kroki stawiała na początku lat 90'. Przez wszystkie lata działalności, zdobyliśmy zaufanie najlepszych polskich i holenderskich hodowców i producentów. Dzięki temu asortyment oferowany w naszym sklepie internetowym pochodzi z upraw, które spełniają najwyższe europejskie standardy. 

Wieloletnie doświadczenie gwarantuje naszym Klientom najlepszy asortyment na polskim rynku.

  1. Dokładamy wszelkich starań i ściśle przestrzegamy procedur, aby rośliny bezpiecznie dotarły do każdego Klienta.
  2. Przed wysyłką sprawdzamy wszystkie sadzonki, cebulki oraz nasiona, aby każdy Klient otrzymał produkty najwyższej jakości.
  3. Korzystamy z najnowocześniejszych technologii przechowywania i pakowania oferowanych roślin.

6 zasad bezpiecznego pakowania produktów:

Pakowanie roślin do paczek wg naszych procedur zagwarantuje, bezpieczną dostawę do każdego miejsca w Polsce.
W tym celu:

  • Wykorzystujemy specjalistyczne, wzbogacone w substancje mineralne podłoże do zabezpieczania systemu korzeniowego sadzonek. Robimy to w taki sposób, aby rośliny nie utraciły turgoru w czasie transportu.
  • Przechowujemy rośliny w niskiej temperaturze, dostosowanej optymalnie do wymogów danego gatunku.
  • Pakujemy system korzeniowy za pomocą specjalistycznego sprzętu. Mechaniczne pakowanie roślin pozwala na ograniczenie do minimum utraty przez nie wilgoci, a także zapobiega uszkodzeniom korzeni.
  • Każde zamówienie otrzymuje swój unikalny kod i numer, aby nie dochodziło do pomyłek. Dzięki temu Klient otrzymuje  odpowiednio skompletowane zamowienie. 
  • Zamówione sadzonki wysyłane są w specjalnych, sztywnych kartonach. Opakowania są perforowane, zapewniając roślinom dostęp do tlenu.
  • Dodatkowo, pomiędzy sadzonkami umieszczane są kartonowe przegródki, aby rośliny nie przemieszczały się w pudełku. 

Jak pakujemy nasze rośliny, w zależności od gatunku:

Sadzonki krzewów owocowych, róż, winogron.

Przed pakowaniem, każda sadzonka jest sprawdzana przez naszych specjalistów pod kątem jakościowym. Następnie, w sposób mechaniczny, korzenie wybranych roślin zabezpieczone są odpowiednim substratem z dodatkiem składników mineralnych.

Sadzonki przygotowane do wysyłki, przechowywane są w chłodnym pomieszczeniu, w temperaturze od +2 do +5 stopni.

Pędy róż są woskowane, aby nie traciły wilgoci podczas wysyłki. Każda sadzonka jest oznaczona, zawiera plastikową pętelkę z nazwą gatunkową i odmianową. Sadzonki róż wysyłane są w balotach, bryła korzeniowa wraz z ziemią oraz hydrożelem owinięta jest folią na czas transportu.

 

Sadzonki w pojemnikach

Sadzonki z kategorii ‘’Sad zdrowia’’, a także ‘’Rośliny ozdobne’’ wysyłane są w pojemnikach P9 i są roczne. Doniczki umieszczane są w foliowych opakowaniach, chroniąc podłoże przed wysypaniem. Sadzonki doniczkowane dają 100% gwarancję przyjęcia się, można je umieszczać w gruncie od kwietnia do listopada ( latem w pochmurne dni). 

Należy zwrócić uwagę na to, że w pewnych okresach, sadzonki doniczkowane mogą nie posiadać części nadziemnej. Przykładami takich roślin są truskawki, hibiskusy, a także wiele innych roślin ozdobnych. Sadzonki tego typu, gdy tylko rozpocznie się wegetacja, bardzo szybko przyrastają- wypuszczają nowe pędy i liście.

Rośliny w pojemnikach, przechowywane są w chłodniach, w temperaturze o zakresie od +2 do +5 stopni C. Każda sadzonka zawiera etykietę z nazwą rośliny.

 

Sadzonki truskawek (Frigo)

Sadzonki truskawek z silnie rozwiniętym systemem korzeniowym, wykopywane są jesienią, liście zostają przycięte, pozostawiając krótkie zawiązki chroniące stożek wzrostu. Korzenie oczyszczane są z gleby. Tak przygotowane sadzonki, pakowane są w szczelne, plastikowe torby i przechowywane w chłodniach w temperaturze od -2 do 0 stopni C. Podczas pakowania, korzenie truskawek owijane są wilgotnym substratem z dodatkiem substancji mineralnych, który doskonale odżywia sadzonki. Każdy zestaw sadzonek jest oznaczony naklejką z nazwą odmiany, zabezpieczone w ten sposób, mogą być przechowywane przez długi czas i przetrwać bez uszczerbku transport. Po posadzeniu w miejscu docelowym, sadzonki truskawek Frigo bardzo szybko podejmują wzrost. Można je sadzić od marca do listopada, niezależnie od warunków pogodowych.

Truskawki w pojemnikach P9

Sadzonki pojemnikowane truskawek, posiadają najczęściej ok. 4-5 liści. System korzeniowy takich truskawek nie wysusza się i nie ulega uszkodzeniu podczas transportu i przechowywania. Ze względu na to, że sadzonki rosną od początku w doniczkach, dają praktycznie 100% gwarancję przyjęcia się.

 

Rośliny wieloletnie (Byliny)

Wieloletnie rośliny ozdobne na czas transportu, są jeszcze w uśpieniu. Kłącza są starannie sprawdzane, oczyszczane z podłoża i pakowane w perforowane torebki. Opakowanie jest wypełnione nawilżonym podłożem torfowym z dodatkiem nawozów mineralnych. Czasami kłącza, w okresie spoczynku, mogą nie prezentować się zbyt okazale. Jednak po posadzeniu, bardzo szybko wypuszczają kiełki z uśpionych pączków. Przechowywane są w chłodniach, w temperaturach pomiędzy -2 do 0 stopni C. Kłącza bylin, oznakowane są naklejką z nazwą odmiany.

Bulwy i cebulki

Bulwy i cebulki kwiatów, przeznaczonych do wiosennych czy jesiennych nasadzeń, bardzo dobrze znoszą transport i przechowywanie. Przed wysyłką, przechowywane są w chłodnych pomieszczeniach, w temperaturze w granicach od +2, do +5 stopni C, natomiast cebule Lilii w temperaturze od -2 do 0 stopni C. Cebulki i bulwy, przed wysyłką pakowane są do perforowanych toreb. Do opakowań z cebulkami Lilii, dodawany jest substrat torfowy z udziałem substancji mineralnych. Etykietą jest nalepka z nazwą gatunkową i odmianową rośliny.

Dodatkowe korzyści dla naszych Klientów

Do każdej sadzonki dołączona jest plastikowa etykieta, która pomoże w późniejszej identyfikacji danej rośliny w ogrodzie. Napis na etykiecie jest trwały, nie ściera się i identyfikator może służyć nawet 3 lata.

Specjalnie dla naszych Klientów, do każdego zamówienia dodajemy szczegółową instrukcję uprawy danego gatunku.


Do każdej sadzonki dołączona jest plastikowa etykieta z pełną nazwą, a także kodem produktu. Nie ściągaj jej po posadzeniu - pomoże w późniejszej identyfikacji danej rośliny w ogrodzie. Napis na etykiecie jest trwały, nie ściera się i identyfikator może służyć nawet 3 lata. Jest to wygodna alternatywa dla tabliczek, które są wykonywane i opisywane ręcznie.


Do każdego zamówienia dołączamy poradnik ogrodniczy, w którym znajdują się niezbędne porady dotyczące sadzenia, uprawy i pielęgnacji zamówionej grupy roślin. Znajdziesz tam praktyczne informacje na temat odpowiedniego podłoża, stanowiska, przycinania oraz stosowania nawozów. Jest to niezwykle przydatny instruktaż, który pomoże początkującym ogrodnikom krok po kroku.


Skontaktuj się z nami telefonicznie:

Obsługa Klienta

68 444 34 01 wew. 1
W dni robocze od 8:00 do 16:00

Pomoc przy zamówieniu

664 187 127
Kontakt mailowy:
sklep@domisad.pl
https://domisad.pl/support

Dom i sad używa ciasteczek, aby poprawić Twoje doświadczenia zakupowe na naszej stronie. Jeśli nadal będziesz korzystać z naszych usług, założymy, że zgadzasz się na korzystanie z plików cookie.