Przyjmowanie zamówień
68 444 34 01
Dział konsultacji
66 419 14 96
0

Gwarancja jakości produktów i opakowania

Drogi Kliencie, jeżeli zastanawiasz się czy nasze nasiona, cebulki i sadzonki spełnią Twoje oczekiwania, przedstawimy Ci kilka argumentów, które przemawiają za naszym sklepem internetowym.

Jesteśmy firmą rodzinną, która pierwsze kroki stawiała na początku lat 90'. Przez wszystkie lata działalności, zdobyliśmy zaufanie najlepszych polskich i holenderskich hodowców i producentów. Dzięki temu asortyment oferowany w naszym sklepie internetowym pochodzi z upraw, które spełniają najwyższe europejskie standardy. 

Wieloletnie doświadczenie gwarantuje naszym Klientom najlepszy asortyment na polskim rynku.

  1. Dokładamy wszelkich starań i ściśle przestrzegamy procedur, aby rośliny bezpiecznie dotarły do każdego Klienta.
  2. Przed wysyłką sprawdzamy wszystkie sadzonki, cebulki oraz nasiona, aby każdy Klient otrzymał produkty najwyższej jakości.
  3. Korzystamy z najnowocześniejszych technologii przechowywania i pakowania oferowanych roślin.

6 zasad bezpiecznego pakowania produktów:

Pakowanie roślin do paczek wg naszych procedur zagwarantuje, bezpieczną dostawę do każdego miejsca w Polsce.
W tym celu:

  • Wykorzystujemy specjalistyczne, wzbogacone w substancje mineralne podłoże do zabezpieczania systemu korzeniowego sadzonek. Robimy to w taki sposób, aby rośliny nie utraciły turgoru w czasie transportu.
  • Przechowujemy rośliny w niskiej temperaturze, dostosowanej optymalnie do wymogów danego gatunku.
  • Pakujemy system korzeniowy za pomocą specjalistycznego sprzętu. Mechaniczne pakowanie roślin pozwala na ograniczenie do minimum utraty przez nie wilgoci, a także zapobiega uszkodzeniom korzeni.
  • Każde zamówienie otrzymuje swój unikalny kod i numer, aby nie dochodziło do pomyłek. Dzięki temu Klient otrzymuje  odpowiednio skompletowane zamowienie. 
  • Zamówione sadzonki wysyłane są w specjalnych, sztywnych kartonach. Opakowania są perforowane, zapewniając roślinom dostęp do tlenu.
  • Dodatkowo, pomiędzy sadzonkami umieszczane są kartonowe przegródki, aby rośliny nie przemieszczały się w pudełku. 

Jak pakujemy nasze rośliny, w zależności od gatunku:

W asortymencie sklepu Dom i Sad znajduje się ogromny wybór najróżniejszych roślin. Róże, winorośle, kwiaty cebulowe, drzewa i krzewy owocowe, rośliny jagodowe, drzewa iglaste, rośliny ozdobne i nasiona. Cały materiał nasadzeniowy jest pakowany w odmienny sposób, dostosowany indywidualnie do rośliny, aby zapewnić maksymalny poziom bezpieczeństwa podczas transportu.

Sadzonki róż, krzewów owocowych, winogron.

Przed pakowaniem każda sadzonka jest sprawdzana przez naszych specjalistów pod kątem jakościowym. Następnie, w sposób mechaniczny, korzenie wybranych roślin zabezpieczone są odpowiednim substratem z dodatkiem składników mineralnych. Sadzonki przygotowane do wysyłki, przechowywane są w chłodnym pomieszczeniu, w temperaturze od +2 do +5 stopni.

Pędy róż są woskowane, aby nie traciły wilgoci podczas wysyłki. Każda sadzonka jest oznaczona, zawiera plastikową pętelkę z nazwą gatunkową i odmianową, a także z indywidualnym kodem kreskowym. Sadzonki róż wysyłane są w balotach, bryła korzeniowa wraz z ziemią oraz hydrożelem owinięta jest folią na czas transportu.

Sprzedajemy tysiące odmian z dostawą na terenie całego kraju, a każdą roślinę traktujemy z troską i uwagą.


Sadzonki w pojemnikach

Sadzonki z kategorii ‘’Sad zdrowia’’, a także ‘’Rośliny ozdobne’’ są roczne i wysyłane są w pojemnikach P9. Doniczki umieszczane są w foliowych opakowaniach, chroniąc podłoże przed wysypaniem. Sadzonki doniczkowane dają 100% gwarancję przyjęcia się, można je umieszczać w gruncie od kwietnia do listopada (latem w pochmurne dni).

Należy zwrócić uwagę na to, że w pewnych okresach, sadzonki doniczkowane mogą nie posiadać części nadziemnej. Przykładami takich roślin są truskawki, hibiskusy, a także wiele innych roślin ozdobnych. Sadzonki tego typu, gdy tylko rozpocznie się wegetacja, bardzo szybko przyrastają- wypuszczają nowe pędy i liście.

Rośliny w pojemnikach, przechowywane są w chłodniach, w temperaturze o zakresie od +2 do +5 stopni C. Każda sadzonka zawiera etykietę z nazwą rośliny.


Sadzonki truskawek (Frigo)

Sadzonki truskawek z silnie rozwiniętym systemem korzeniowym, wykopywane są jesienią, liście zostają przycięte, pozostawiając krótkie zawiązki chroniące stożek wzrostu. Korzenie oczyszczane są z gleby. Tak przygotowane sadzonki, pakowane są w szczelne, plastikowe torby i przechowywane w chłodniach w temperaturze od -2 do 0 stopni C.

Podczas pakowania, korzenie truskawek owijane są wilgotnym substratem z dodatkiem substancji mineralnych, który doskonale odżywia sadzonki. Każdy zestaw 5 sadzonek jest oznaczony naklejką z nazwą odmiany, zabezpieczone w ten sposób rośliny, mogą być przechowywane przez długi czas i przetrwać transport w dobrej kondycji.

Po posadzeniu w miejscu docelowym, sadzonki truskawek Frigo bardzo szybko podejmują wzrost. Można je sadzić od marca do listopada, niezależnie od warunków pogodowych.


Rośliny wieloletnie (Byliny)

Wieloletnie rośliny ozdobne tzw. byliny podczas wiosennej wysyłki znajdują się jeszcze w uśpieniu. Kłącza są starannie sprawdzane, oczyszczane z podłoża i pakowane w perforowane torebki. Opakowanie jest wypełnione nawilżonym podłożem torfowym z dodatkiem nawozów mineralnych. Czasami kłącza w okresie spoczynku, mogą nie prezentować się zbyt okazale. Jednak po posadzeniu, bardzo szybko wypuszczają kiełki z uśpionych pączków. Przechowywane są w chłodniach, w temperaturach pomiędzy -2 do 0 stopni C.

Wszystkie kłącza bylin oznakowane są naklejką z nazwą gatunki i odmiany, a także indywidualnym kodem kreskowym. Byliny, które zachwycają swoim kwitnieniem w sezonie letnim, są prawdziwym dobrodziejstwem wszystkich zapracowanych ogrodników. Bardzo dobrze znoszą transport i szybko ukorzeniają się w nowym miejscu.Bulwy i cebulki

Bulwy i cebulki kwiatów przeznaczonych do wiosennych czy jesiennych nasadzeń, bardzo dobrze znoszą transport i przechowywanie. Przed wysyłką, przechowywane są w chłodnych pomieszczeniach, w temperaturze w przedziale od +2, do +5 stopni C, natomiast cebule Lilii w temperaturze od -2 do 0 stopni C.

Cebulki i bulwy, przed wysyłką pakowane są do perforowanych toreb. Do opakowań z cebulkami Lilii, dodawany jest substrat torfowy z udziałem substancji mineralnych. Etykietą jest nalepka z nazwą gatunkową i odmianową rośliny.

Asortyment roślin cebulowych i bulwiastych w sklepie Dom i Sad to ponad 1000 pięknych odmian.


Nasiona

Nasiona warzyw i kwiatów dostarczane są w firmowych opakowaniach producentów. Każde opakowanie nasion zawiera nazwę gatunku i odmiany, zdjęcie dorosłej rośliny oraz opisuje jej najważniejsze cechy. Na dole opakowania znajduje się ilość lub waga nasion w gramach, data pakowania, rok zbioru lub data ważności.

Obecnie współpracujemy z kilkudziesięcioma, światowej sławy liderami na rynku ogrodniczym, którzy produkują i dostarczają nam swoje nasiona. Asortyment sklepu Dom i Sad obejmuje ponad 5000 nasion różnych odmian warzyw, kwiatów i ziół, które sprzedawane są w najkorzystniejszej cenie.

Dodatkowe korzyści dla naszych Klientów

Do każdej sadzonki dołączona jest plastikowa etykieta, która pomoże w późniejszej identyfikacji danej rośliny w ogrodzie. Napis na etykiecie jest trwały, nie ściera się i identyfikator może służyć nawet 3 lata.

Specjalnie dla naszych Klientów, do każdego zamówienia dodajemy szczegółową instrukcję uprawy danego gatunku.


Do każdej sadzonki dołączona jest plastikowa etykieta z pełną nazwą, a także kodem produktu. Nie ściągaj jej po posadzeniu - pomoże w późniejszej identyfikacji danej rośliny w ogrodzie. Napis na etykiecie jest trwały, nie ściera się i identyfikator może służyć nawet 3 lata. Jest to wygodna alternatywa dla tabliczek, które są wykonywane i opisywane ręcznie.


Do każdego zamówienia dołączamy poradnik ogrodniczy, w którym znajdują się niezbędne porady dotyczące sadzenia, uprawy i pielęgnacji zamówionej grupy roślin. Znajdziesz tam praktyczne informacje na temat odpowiedniego podłoża, stanowiska, przycinania oraz stosowania nawozów. Jest to niezwykle przydatny instruktaż, który pomoże początkującym ogrodnikom krok po kroku.


Czy masz jakieś pytania?

Dział konsultacji:

66 419 14 96 Godziny pracy: poniedziałek-piątek godz. 8.00-18.00, sobota 10.00-14.00.

Obsługa klienta:

Kontakt mailowy: sklep@domisad.pl

Dom i sad używa ciasteczek, aby poprawić Twoje doświadczenia zakupowe na naszej stronie. Jeśli nadal będziesz korzystać z naszych usług, założymy, że zgadzasz się na korzystanie z plików cookie.